top of page
7edb482b66f5e34702415929e9f537300583a1a0
LOGO_Update_16.5.2019.png

יעל מס - מלווה רוחנית

תומכת בתהליכי חיים ומוות

אודות

שמי יעל מס, אמא של סהר, רום ועדן, חברת קיבוץ משמר העמק, אוהבת אדם ואדמה.

גדלתי בגבעתיים על ערכי ישראל היפה, עבודה, חינוך ובעיקר אהבת אדם. אימי (סימה) היתה אשת חינוך ומחלוצות המורות הטיפוליות (חינוך מיוחד) במשרד החינוך - אישה עם לב של זהב ויכולת הכלה אינסופית. אבי היה איש ציבור (חיים הברפלד) שכל חייו עמד בראש ארגונים ציבוריים גדולים. מהורי ירשתי את הרצון לתרומה ומעורבות בחברה, לקיחת תפקידי מנהיגות ורגישות לאחר. בשנות נעוריי הייתי פעילה בתנועת השומר הצעיר והתגייסתי לנחל ומשם אך טבעי היה לבחור לקשור את חיי עם קיבוץ שיתופי. כל חיי עבדתי עם אנשים וארגונים בחינוך, בניהול, באימון אישי וביעוץ ארגוני. היום אני יודעת שה DNA הזה שקיבלתי בבית ובקיבוץ השפיע רבות על הבחירות בחיי ועל מי שאני היום. 

הגעתי לתחום הליווי הרוחני אחרי מסע חיים שכלל עליות ומורדות - היו בו סבל, אבל, אובדן ושכול לצד קבלה, השלמה והתפתחות. לפני כעשרים שנה ליוויתי את ילדתי הצעירה, עדן, במסע כואב. מחלה קשה ונדירה התפרצה בגופה כשמלאו לה שנתיים והביאה למותה, והיא בת ארבע בלבד. באותן שנים בהן היתה עדן חולה, עדיין לא הכירו בארץ את מקצוע הליווי הרוחני וגם טיפול פליאטיבי לא היה קיים.

 

באינטואיציה בריאה, באהבה גדולה ובעזרת אנשים רבים וטובים, החזקתי אני, את מסע הפרידה הנורא הזה. דיברתי עם המוות ועליו, הסתכלתי לו בעיניים ולא הסכמתי להאריך את חייה של בתי בסבל מיותר. ליוויתי אותה עד לנשימתה האחרונה בליטוף, בדיבור, בחיבוק ענק ובאהבה אינסופית. היום אני יודעת שבתקופה זו, נטמנו בתוכי לראשונה זרעי הליווי הרוחני.

 

אל תחום הליווי הרוחני באופן פורמאלי נכנסתי בשנת 2016.

 

אני בוגרת מסלול הכשרה מקצועית במכללת רמב"ם-ידע, קורס ליווי רוחני וקורס על בסיסי בליווי רוחני לילדים ובני משפחותיהם, חברת מרכז בית לרוח, ומוסמכת כמלווה רוחנית על ידי העמותה לליווי רוחני.

כיום, מלווה רוחנית בבית החולים ׳פוריה׳, במחלקות האונקולוגית והדיאליזה, מנחת סדנאות לצוותים רפואיים, הרצאות בנושא הליווי הרוחני דרך הסיפור האישי שלי.

bottom of page